Programlar

3-6 AY OYUN PROGRAMI

Her haftanın teması farklıdır. Eğitim süreci 12 ders, 18 ders ya da 24 ders süren kurlar şeklindedir. Gelişimsel takipli oyun programımızda,bu ay grubu bebekler ile, kolik çözümleri,bedensel farkındalık, gaz masajı, göz takibi, el-göz koordinasyonu, emekleme ve tummy time (karın üstü) çalışmaları, anne bebek güvenli bağlanma, psiko-motor beceriler ile dil gelişimi, bebek işaret dili (baby signing) ve akran iletişimi çalışmaları çerçevesinde geliştirilmiş oyunlar sunulur.

7-12 AY OYUN PROGRAMI

Her haftanın teması farklıdır. Eğitim süreci 12 ders, 18 ders ya da 24 ders süren kurlar şeklindedir. Bebek, farklı birçok etkinlik ile özgürleşir ve farklı deneyimler ile yeteneklerini geliştirirken eğlenir. Derslerimizde anneleri ile öğrenen bebeklerin özgüven duyguları gelişir, anne ve bebek güvenli bağlanır.
Gelişimsel takipli oyun programımızda, bu ay grubu bebekler ile, göz takibi, el-göz koordinasyonu, emekleme, sıralama, adımlama çalışmaları, anne bebek güvenli bağlanma, psiko-motor beceriler ile dil gelişimi, bebek işaret dili (baby signing) ve akran iletişimi çalışmaları çerçevesinde geliştirilmiş oyunlar sunulur.

13-20 AY OYUN PROGRAMI

New toddler dediğimiz dönemi kapsar. Çocuğun bu dönemdeki en fazla gelişim gösterdiği sosyal, fiziksel, zihinsel, bilişsel, duyusal alanlarda tüm gelişiminin desteklenmesini ve bu sırada eğlenmesini amaçlar. 2 yaş büyüme atağının karşılandığı bu dönemde, özgürleşme, bireyselleşme ihtiyaçlarını, duygu ve duyu regülasyonunu bebeğin kurabilmesini deneyimsel alanda öğretmeyi hedefler. Her haftanın teması farklıdır. Orff tekniği ile müzik ve ritim eğitimi, akranlar arası sosyal iletişim ve etkileşim, temel bilgiler, ince motor, kaba motor, dil gelişimi, duyusal oyunlar, gündelik yaşam becerileri gibi konularda eğitim görürler. Tüm bu konular eğlenceli halde 12 ders, 18 ders ve 24 ders süren kurlar şeklinde sunulur.

21-32 AY OYUN PROGRAMI

Çocuğun bu dönemdeki en fazla gelişim gösterdiği sosyal, fiziksel, zihinsel, bilişsel, duyusal alanlarda tüm gelişiminin desteklenmesini ve bu sırada eğlenmesini amaçlar. Her haftanın teması farklıdır. ‘Bir arada oyun kurma’ (paralel oyun) becerisi ‘birlikte oyun kurma’ becerisine evrilir. Orff tekniği ile müzik ve ritim eğitimi, akranlar arası sosyal iletişim ve etkileşim, temel bilgiler, ince motor, kaba motor, özellikle dil gelişimi, duyusal oyunlar, gündelik yaşam becerileri gibi konularda yepyeni etkinlik ve paylaşımlar deneyimlerler. Aynı zamanda araç kullanımı, vicdan, merhamet, etik, ahlak ve nezaket konularında alışkanlık edinebileceği düzeyde öğrenme gerçekleşir. (Teşekkür etme, izin isteme, sıra bekleme, özür dileme, saygılı davranma, sevgisini doğru ifade etme vb.) Tüm bu konular eğlenceli halde 12 ders, 18 ders ve 24 ders süren kurlar şeklinde sunulur.

32+ AY OYUN PROGRAMI

32+ Ay Oyun Programı, çocukların bütünsel gelişimini desteklemek için özel olarak tasarlanmış bir programdır. Bu program, çocukların sosyal, fiziksel, zihinsel ve duygusal becerilerini geliştirmeye odaklanır. Sanat ve el işleri, müzik ve dans, parkur çalışmaları gibi çeşitli etkinliklerle çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını destekler. Aynı zamanda, grup oyunları ve işbirliği etkinlikleri aracılığıyla çocukların sosyal becerilerini güçlendirir. Program ayrıca günlük yaşam becerilerini ve değerleri öğretmek için pratik deneyimler sunar. Kreşe hazırlık grubu olarak sunulan bu program, özgüven gelişimi, ‘’sınıf, okul, öğretmen, arkadaş’’ kavramlarının anlaşılması, psiko-motor becerilerin de kreşe hazır hale gelmesinde bu oyun program, destek sağlar. Her oturum diğer derslerden farklı olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir. 32 + oyun programı, 12 ders, 18 ders ve 24 ders süren kurlar şeklinde sunulur.