Selin Bebek Aktivite Nedir?

Doğumdan sonra ilk yıl bebeklerin beyin gelişimi %75 oranında tamamlanır. 3 yaşına vardığında ise bu rakam %90 lara ulaşır. Bu bilgiye dayanarak, bebeğiniz, ilk üç yılında, sosyal, kültürel, duyusal, bilişsel ve fiziksel gelişim bakımından oldukça uyarılmalıdır. Bu uyarımı sağlayan bir anne-bebek etkinlik ve eğitim merkezi olan Selin Bebek Aktivite, çocuğun ilk üç senede beslenme, alt değiştirme ve uyku gibi temel ihtiyaçlarının karşılandığı bir dönem olmaktan çok daha fazlası; yani, bebeğin toplumda birey olarak yaşayacağı dönemlerin temelinin atıldığı ve iyi planlanması gerekilen bir dönem olduğunu savunur.

Dersler kaç gün, kaç saattir?

Dersler haftada 1 gün 1 saat, haftada 2 ayrı gün 2 ayrı saat, haftada 3 ayrı gün ve 3 ayrı saat olarak seçilebilir. Dersler 32 aylık olana kadar 1 saat, sonrasında (32+ aylık oyun programında) 1.5 saattir. Derslere geldiğiniz süre içerisinde, bebeğinizin sağlıklı gelişimi konusunda bilgi edinir, evde neler yapabileceğiniz konusunda destek alırsınız.

Her sınıfta kaç bebek oluyor?

Derslerimizde en az 3 anne ve bebeği, en fazla 8 anne ve bebeği oluyor. Bebek anneden en fazla 50 cm uzaklıkta oluyor.

Program kaç haftalık?

12 ders ya da 24 ders olarak planlanmış kurlarımız var. Gruplara hasta bebek kabul edemiyoruz. Sadece anneli (yokluğunda, bakıcı. anneanne, babaanne ile de) katılabileceği oyun programımızda katılım sıklığınızı bebeğiniz özelinde görüşüyor, programınızı kişiselleştirilmiş eğitim modeli çerçevesinde oluşturuyoruz. 12 ders haftada 3 gün katılımlı bir programda 1 aylık, haftada 1 gün katılımlı bir programda 3 aylık da olabiliyor.

Kayıt ücretine neler dahil?

Anne baba eğitimlerine indirimli katılım. – seçilen programa göre 12 ya da 24 derslik Selin Bebek Aktivite ders paketi. – Selin Bebek Aktivite’de bir günüm resimli kitabı. – Selin Bebek Aktivite Anne Kartı (anlaşmalı markalarda indirimler sunar

Ne tür etkinlikler yapıyorsunuz?

Duyusal sistem; görme, işitme, koku alma, taklit (yüzeysel, derimizden algı), tat alma, vestibular (yer çekimi, içkulak ve denge) ve propriyoseptif (pozisyonlama ve hareket) sistemlerden oluşur. Bu duyuların çalışması sayesinde kazandığımız bilgiler ve deneyimler, anıları oluşturur ve böylece ilk öğrenme süreci başlar. Selin Bebek Aktivite sınıfları, bu öğrenme sürecinde, her hafta farklı temalar ile, görme, duyma, koklama, dokunma, hissetme, hareket etme, hayal etme, doğaçlama yapma, yaratma gibi farklı süreçleri, özel olarak seçilmiş faaliyetlere göre değişen aktivite ve materyaller ile bebeğinizin, kaba-ince motor, bilişsel, dil ve psikososyal gelişimini destekler. Tüm program ve aktiviteler, müzik, ritim ve oyun ile sunulur. Selin Bebek Aktivite’yi Mersin’de benzersiz kılan ise, yeni annelere, pratik yol ve gerçek yaşam ipuçları ile birlikte, güncel ve araştırmalara dayalı uzman tavsiyeleri hakkında bilgi verilmesidir.