Selin Bebek Aktivite Nedir?

Doğumdan sonra ilk yıl bebeklerin beyin gelişimi %75 oranında tamamlanır. 3 yaşına vardığında ise bu rakam %90 lara ulaşır. Bu bilgiye dayanarak, bebeğiniz, ilk üç yılında, sosyal, kültürel, duyusal, bilişsel ve fiziksel gelişim bakımından oldukça uyarılmalıdır. Bu uyarımı sağlayan bir anne-bebek etkinlik ve eğitim merkezi olan Selin Bebek Aktivite, çocuğun ilk üç senede beslenme, alt değiştirme ve uyku gibi temel ihtiyaçlarının karşılandığı bir dönem olmaktan çok daha fazlası; yani, bebeğin toplumda birey olarak yaşayacağı dönemlerin temelinin atıldığı ve iyi planlanması gerekilen bir dönem olduğunu savunur.

Dersler kaç gün, kaç saattir?

Dersler haftada 1 gün 1 saat, haftada 2 ayrı gün 2 ayrı saat, haftada 3 ayrı gün ve 3 ayrı saat olarak seçilebilir. Dersler 20 aylık olana kadar 1 saat (15 dk aralı) ve 20-36 aylık toddler grubu için ise 1 saattir. Derslere geldiğiniz süre içerisinde, bebeğinizin sağlıklı gelişimi konusunda bilgi edinir, evde neler yapabileceğiniz konusunda destek alırsınız.

Her sınıfta kaç bebek oluyor?

Derslerimizde en az 3 anne ve bebeği, en fazla 8 anne ve bebeği oluyor. Bebek anneden en fazla 50 cm uzaklıkta oluyor.

Program kaç haftalık?

Derslerimizde en az 3 anne ve bebeği, en fazla 8 anne ve bebeği oluyor. Bebek anneden en fazla 50 cm uzaklıkta oluyor.

Kayıt ücretine neler dahil?

Anne baba eğitimlerine indirimli katılım. – 10 haftalık Selin Bebek Aktivite ders paketi. – Selin Ünaldı ile bir tematik müzik eğitimi workshopu.

Ne tür etkinlikler yapıyorsunuz?

Duyusal sistem; görme, işitme, koku alma, taklit (yüzeysel, derimizden algı), tat alma, vestibular (yer çekimi, içkulak ve denge) ve propriyoseptif (pozisyonlama ve hareket) sistemlerden oluşur. Bu duyuların çalışması sayesinde kazandığımız bilgiler ve deneyimler, anıları oluşturur ve böylece ilk öğrenme süreci başlar. Selin Bebek Aktivite sınıfları, bu öğrenme sürecinde, her hafta farklı temalar ile, görme, duyma, koklama, dokunma, hissetme, hareket etme, hayal etme, doğaçlama yapma, yaratma gibi farklı süreçleri, özel olarak seçilmiş faaliyetlere göre değişen aktivite ve materyaller ile bebeğinizin, kaba-ince motor, bilişsel, dil ve psikososyal gelişimini destekler. Tüm program ve aktiviteler, müzik, ritim ve oyun ile sunulur. Selin Bebek Aktivite’yi Mersin’de benzersiz kılan ise, yeni annelere, pratik yol ve gerçek yaşam ipuçları ile birlikte, güncel ve araştırmalara dayalı uzman tavsiyeleri hakkında bilgi verilmesidir.